آموزش کانفیگ مودم TP-LINK

راهنمای تنظیمات مودم تی پی لینک

کار را از آموزش تنظیم مودم تی پی لینک شروع می‌کنیم. قبل از شروع به انجام فرآیندهای تنظیم مودم، بهتر است اتصالات ظاهری و چراغ‌های مودم خود را چک کنیم تا از صحت کارکرد ابتدایی و ساختاری مودم اطمبنان حاصل کنیم. تصویر زیر نشان دهنده اتصالات موجود بر روی یک مودم است.

پس از اطمینان از اتصالات، به سراغ تنظیمات نرم افزاری می‌رویم. برای این کار ابتدا مرورگر خود را باز کنید و به آدرس آی پی 192.168.1.1 بروید.

در این پنجره باید نام کاربری و پسورد خود را وارد کنید. اگر یوزرنیم و پسورد این  را وارد کنید. البته admin   بخش را قبلا تغییر نداده باشید، باید در هر دو باکس کلمه

ممکن است این یوزرنیم و پسورد پیش فرض چیز دیگری مثل عدد 1234 یا …. باشد

باشد که حتما در پشت مودم یا دفترچه راهنمای مودم و یا روتر شما نوشته می‌شود . پس از    کلیک کنید. Quick Start لاگین موفق به این بخش، بر روی گزینه

در صفحه ای که به صورت زیر برای شما باز می‌شود، روی RUN WIZARD کلیک کنید. در این بخش بر روی گزینه Next کلیک کنید و رد شوید. در این صفحه لازم است منطقه زمانی خود، یعنی تهران را انتخاب کنیم. در این صفحه از بین گزینه‌های موجود گزینه  PPPoE/PPPoA را تیک بزنید و بر روی Next کلیک کنید.

در این صفحه، نام کاربری و پسورد حساب کاربری را که از شرکت ISP خود دریافت کرده‌اید را وارد کنید. در کنار نام کاربری و پسورد دو باکس VPI و VCI را نیز می‌بینید. معمولا مقادیر وارد شده برای این دو پارامتر در کشور ما به ترتیب 0 و 35 است. اگر این دو عدد در انتها به شما خروجی نداد، بهتر است با شرکت خدمات دهنده اینترنت خود تماس بگیرید و از آن‌ها این دو عدد را سوال کنید. در بخش Connection Type نیز باید گزینه PPPoE LLC را انتخاب کنید. این صفحه مربوط به تنظیمات وایرلس شما است. اگر قصد استفاده از وایرلس را دارید، گزینه Access Point را باید فعال کنید. یعنی در مقابل آن دایره  Activated را علامت بزنید.

. در مقابل باکس SSID نیز باید یک نام برای وایرلس خود انتخاب کنید (همان نامی که برای بقیه نشان داده می‌شود). گزینه Broadcast SSID برای مخفی بودن یا نبودن وایرلس شما است. یعنی وایرلس شما تنها برای گوشی‌ها و دستگاه‌هایی نشان داده می‌شود که قبلا به آن وصل شده باشند. در آخر نیز در بخش Authentication Type باید نوع سیستم رمزگذاری خود را انتخاب کنید. WEP یا WPA/WPA2 و یا WPA-PSK/WPA2-PSK گزینه‌های مختلف این بخش هستند که با انتخاب هر کدام تفاوت بین آن‌ها را می‌توانید بفهمید. با اعمال تمام موارد بالا، بر روی Next کلیک کنید. بعد از کلیک بر

روی گزینه Next، یک باکس به نام Pre Shared Key برای شما نمایش داده می‌شود. در این باکس شما باید رمز وایرلس خود را وارد کنید. برای اینکه رمز خود را به بهترین نحو وارد کنید حتما به یاد داشته باشید که از اعداد قابل حدس، عبارات کوتاه، نام خود، تاریخ تولید، عبارات آسان مثل 1234 (!) و … استفاده نکنید و حتی الامکان از عباراتی طولانی شامل انواع حروف بزرگ و کوچک، اعداد و علامت‌هایی مثل * و # و … استفاده کنید. تبریک می‌گوییم! شما به انتهای مراحل تنظیم مودم تی پی لینک خود رسیده‌اید و کافیست بر روی Next کلیک کنید تا مودم شما ریستارت شده و با تنظیمات جدید دوباره روشن شود.